QUICK-STEP

Príbeh Unilinu začal presne pred 50-timi rokmi, v roku 1960 v meste Ooigem, ktoré je súčasťou administratívnej oblasti Wielsbeke (Belgicko). Na vrchole bavlnenej krízy dalo 40 farmárov hlavy dohromady a rozhodli sa založiť továreň na výrobu pazderových dosiek z ľanového ílu: pazderových pieskových dosiek. Nápad vzišiel od Nemcov, ktorí počas vojny používali ľanový íl na výrobu lacných rakiev pre deti bombových útokov spojencov. Spoločnosť pomenovali Unilin, čo je názov odvodený z výrazu Union de Lin (ľan).

V roku 1989 Unilin kúpil firmu Fibrolin, výrobcu melamínových drevotrieskových dosiek pre nábytkárske panely. Fibrolin kupoval MDF dosky ( drevovláknité dosky strednej hustoty ), lisoval na ne vzory a dodával ich belgickým a holandským zákazníkom. Táto činnosť v roku 1990 vyústila k výrobe laminátových podláh Quick•Step®. Quick•Step® sa vyvinul natoľko, že sa stal hlavnou súčasťou a hybnou silou Unilinu a dnes poprednou svetovou značkou v oblasti laminátových podláh. V tom istom roku získal Unilin ďalšie prvenstvo. Stal sa totiž v laminátovom priemysle prvým, kto využil technológiu DPL ( „priamo vrstvený laminát“ ) – špičkovú technológiu, pri ktorej sa v procese výroby všetky vrstvy zlisujú dohromady súčasne, čo je zárukou stabilného výrobku, ktorý sa nekrúti a neohýba. Dnes sa Unilin Group skladá zo štyroch divízií: Unilin Flooring (Quick•Step® ), Unilin Decor ( melamin ), Unilin Systems ( strešné prvky ), a Unilin Boards ( divízia drevotriesok ). Dodnes je Unilin Group  najvýznamnejšou drevospracujúcou skupinou Beneluxu.

 

Príroda ponúka pestrú paletu variácií. Drevo má rôzne farby, odchýlky a rozmery v závislosti od toho, z akej časti kmeňa stromu bolo odrezané. Môžme tak ponúknuť drevené podlahy rozmanitého vzhľadu, charakteru a štýlu. Zoznámte sa s našimi produktovými radmi. S drevenými podlahami to nikdy nebolo také jednoduché. Ak budete mať neustále obe nohy na zemi, ďaleko nezájdete. Viera, že veci možno vždy robiť lepšie, dodáva spoločnosti   Quick•Step® silu. Objavte dôvody celoživotného potešenia z nádherných drevených podláh   Quick•Step®.

 

Drevená podlaha Quick•Step® je vopred ošetrená siedmimi vrstvami kvalitného laku. Ušetrí Vám to veľa práce, času a úsilia.

 

Realistický vzhľad

Tri rôzne povrchové úpravy laku – matná, hodvábna alebo saténová. Užívajte si pevnosť a prírodný vzhľad tejto povrchovej úpravy  Quick•Step®.

 

Odolnosť proti opotrebovaniu a poškriabaniu

Ochranná vrstva laku je vysoko odolná proti poškriabaniu. Preto bola všetkým dreveným podlahám Quick•Step® pridelená známka „SCRATCH GUARD“ (ochrana proti poškriabaniu).

 

 

 

Stále častejšie sa ľudia pri stavbe a výzdobe svojho domova rozhodujú pre prospech dreva. Zároveň ale všetci chceme zachovať naše lesy. Preto spoločnosť Quick•Step® berie ohľad na prírodu. Drevo, ktoré Quick•Step® používa na výrobu základných dosiek, pochádza z lesov označených značkou PEFC.

 

Garancia osvedčenia PEFC

Toto osvedčenie PEFC je zárukou toho, že ide o trvale udržateľné lesy, ktoré obhospodarujú uznávané a nezávislé inštitúcie spôsobom šetrným k životnému prostrediu. Môžeme tak byť pyšní na to, že naši zákazníci majú možnosť sa tešiť z najkrajších drevených vzorov bez toho, aby škodili našim lesom.

 

Teplá, zvukotesná a vodotesná podlaha? To je Quick-Step Livyn!

Quick-Step je už dlho dôležitou inovatívnou značkou určujúcou trend. Po laminátových podlahách a drevených parketách prichádza špecialista na podlahy znovu s dokonalými podlahovými radami vrchných podlahových dosiek: Livyn.

 

 

Prečo je Quick-Step Livyn jedinečným riešením? 

 

Vinylové podlahy s maximálnou odolnosťou proti poškriabaniu sú 100% vodotesné! Kúpeľne a kuchyne s dreveným vzhľadom? S podlahami Quick-Step Livyn žiadny problém. Vďaka elegantnému formátu dosiek, unikátnym dekorom, vhodným povrchovým štruktúram a inovatívnemu spracovaniu hrán sa dizajn dreva optimálne presadí.

Nové podlahy Quick-Step vytvárajú teplú atmosféru a priamo vyzývajú k tomu, aby ste po nich chodili bosí. Vďaka tomu, že pohlcujú hluk, si okrem toho môžete užívať svoju novú podlahu úplne v kľude.

Výsledkom je kolekcia komfortných podláh na špičkovej úrovni s premysleným a vyváženým farebným riešením v jednotlivých dizajnoch, štruktúrou zdôrazňujúcou charakter dosiek a drážkami zvýrazňujúcimi formát dosiek a posilňujúcimi požadovaný vzhľad dreveného dekóru. Podlahy sa vyrábajú v širokej škále 15 dizajnov, z ktorých si každý môže vybrať podľa svojej chuti, farebnosti a dreviny.

 

Prečo podlahu Quick-Step Livyn?

 

– Odolná proti oderu a maximálne odolná proti opotrebovaniu. Táto podlaha aj nárazom.

– 100 % vode odolná. Livyn je rada vyrobená z plastu, a je preto 100% vode odolná. Podlahy Livyn sú vhodné aj pre kúpeľne a  kuchyne.

– Pohodlná. Výrobky Livyn dávajú pocit nielen pohodlnej a teplej podlahy, ale sú príjemné aj na chôdzu  bosými nohami!

– Zvukotesná. Pri kontakte s podlahou pri chôdzi Vás neobťažujú nepríjemné zvuky. To poskytuje komfort tichej chôdze po podlahe.

– Odpudzuje prach a nečistoty, je antibakteriálna a vyžaduje nenáročnú údržbu. Podlaha Livyn má celkom uzavretý  povrch a je opatrená PU fóliou, ktorá neprepúšťa nečistoty a škvrny. Káva, ovocné šťavy alebo marmeláda: to všetko sa dá zotrieť  a nezanecháva stopy. Na údržbu podlahy môžete používať našu sadu produktov určených pre údržbu nami ponúkaných podláh, ktorých použitie je veľmi jednoduché. Sadu tvorí držiak mopu s nastaviteľnou rúčkou, pracia utierka z mikrovlákna a čistiaci prostriedok Quick-Step Clean.

– Podlaha Livyn je dobrým vodičom tepla, a preto je ideálna  pre  podlahové kúrenie alebo chladenie.

– 100% zhodné riešenie. Pre každú podlahu Livyn má Quick-Step lišty s vhodnou štruktúrou dreva. Rovnako farba a stupeň lesku líšt sú celkom zladené s podlahovými dielmi. Lišty Livyn sú rovnako ako podlahové diely vode odolné a majú ochrannú vrstvu proti poškriabaniu.

– Vynikajúce riešenie pre renováciu. Podlahy Livyn sú tenké, majú hrúbku 2–4 mm a sú taktiež poddajné, takže ich môžete bez problémov nainštalovať na existujúcu podlahu s hladkou podlahovou krytinou. Tak ušetríte veľa času, prachu a práce s odstraňovaním starej  podlahy.